

Evaluatori de risc la securitate fizică
în Județul Mehedinți
Găsește rapid specialistul potrivit. 33 evaluatori în 5 localități.

Căutare rapidă în registru
Caută evaluator în Județul Mehedinți
Caută după nume, firmă, localitate sau număr RNERSF în Județul Mehedinți.Registrul teritorial
Mehedinți
Evaluatori disponibili
Pentru societăți și PFA
Devino Membru Profesional ARES
Înscrie-ți societatea în Departamentul Evaluatori de Risc la Securitate Fizică și consolidează-i vizibilitatea profesională în Județul Mehedinți.
- Profil public de societate
- Siglă afișată
- Prezență în registrul ARES
Înscrierea se face direct pe site-ul ARES. EvaluatoriDeRisc.ro este o platformă independentă.
ANDRITA CONSTANTIN
Nr. registru 1089 din 16/10/2015
BARBOI EMILIA
Nr. registru 3075 din 12.11.2025
BURCA COSMIN-PETRISOR
Nr. registru 1199 din 30/12/2015
CIOROBEA FLORIAN - GEORGICA
Nr. registru 1562 din 31/03/2017
CIUREA VIOREL
Nr. registru 3074 din 12.11.2025
COMAN IONELIA
Nr. registru 3077 din 12.11.2025
CRACEA NICOLAE
Nr. registru 1715 din 21/08/2017
CUTITOIU CONSTANTIN
Nr. registru 2080 din 10/08/2018
DRAGOMIR ALEXANDRU
Nr. registru 2354 din 23/07/2019
GHERGHINESCU AUREL - MARIAN - AUGUSTIN
Nr. registru 2779 din 01/11/2022
ILIESCU LUCIAN-NICOLAE
Nr. registru 1168 din 30/12/2015
Sinteză verificabilă
Analiza de risc în Județul Mehedinți
Analiza de risc la securitate fizică se realizează de un evaluator înscris în RNERSF. Costul nu are un tarif legal unic, iar obligațiile și termenele de revizuire depind de situația concretă a obiectivului.
Cât costă o analiză de risc la securitate fizică în Județul Mehedinți?
Nu există un tarif legal unic. Costul depinde de tipul obiectivului, suprafață, activitate, numărul de puncte de acces și complexitatea măsurilor existente; solicită o ofertă după transmiterea datelor obiectivului.
Cine poate efectua analiza de risc în Județul Mehedinți?
Analiza poate fi efectuată numai de un evaluator de risc la securitate fizică înscris în Registrul Național al Evaluatorilor de Risc la Securitate Fizică, organizat la nivelul Inspectoratului General al Poliției Române. Numărul RNERSF trebuie verificat în sursa oficială înainte de contractare.
Când se revizuiește analiza de risc la securitate fizică?
Forma în vigoare a Legii nr. 333/2003 prevede termene diferite, în funcție de situație: cel mult 90 de zile de la modificarea parametrilor care generează ori modifică riscurile, cel mult 60 de zile de la un incident relevant de securitate, cu excepția prevăzută de lege, și cel mult 30 de zile de la anumite modificări arhitecturale, funcționale sau ale obiectului de activitate ori de la neimplementarea la termen a măsurilor stabilite.
Informații utileAnaliza de risc în Județul MehedințiCitește
În Mehedinți, analiza de risc la securitate fizică este relevantă pentru comerț, instituții, depozitare și obiective cu perimetru extins. Un evaluator de risc la securitate fizică autorizat IGPR evaluează amenințările, vulnerabilitățile (perimetru, acces, iluminat, proceduri) și eficiența măsurilor existente. Raportul stabilește nivelul de risc și recomandă măsuri tehnice și organizatorice: antiefracție, CCTV, control acces, protecție perimetrală și reguli de operare/pază. Documentația este realizată conform Legea 333/2003 și HG 301/2012.

